Jesenný výlet: Schneealpe, Windberg 1903 m

Autor: Dominika Štefancová | 15.10.2013 o 18:29 | Karma článku: 6,75 | Prečítané:  654x

Keď sa mi krásne náhodným spôsobom (my veriaci v tom vidíme Boha, ostatní si v tom nájdite čo chcete:) ponúkla možnosť ísť na turistiku do Rakúska na Windberg, tak mi srdce zaplesalo. Celý týždeň pred plánovaným výletom som však mala stráviť v autobuse. Definitívne rozhodnutie, či pôjdem, tak malo padnúť až posledný večer pred túrou - ak prídem zo zahraničia na Slovensko do deviatej večer, ďalší deň pôjdem do Rakúska.

Mala som veľa dôvodov prečo nejsť: po siedmich dňoch cestovania v autobuse po Taliansku a Rakúsku som bola právom unavená, otlačené nohy sa hýbali zo zotrvačnosti, teplota sa skôr blížila k nule a nevyzeralo to na krásny jesenný deň. Celú sobotu som mohla stráviť v (relatívne internátnom) pohodlí postele, oddychovať a premýšľať ako prežijem posledný rok na vysokej škole. Ale mala som jeden dôvod prečo ísť - lásku k prírode.

V piatok som sa vrátila skoro presne o deviatej večer - unavená, ale rozhodnutá ísť na Windberg. A tak v sobotu skoro ráno (o piatej ráno je ešte noc!) som vstávala, aby som opäť išla do Rakúska, z ktorého som sa večer predtým vrátila. So strachom, únavou ale láskou k prírode a pocitom, že budem dýchať vzduch rakúskych hôr a počúvať ticho prírody, som nastúpila do autobusu plného neznámych ľudí.

V Altenbergu an der Rax sme vystúpili a začal sa náš výlet. (foto: TK JAMP)

IMG_0190.JPG

Posledné domy zmizli za našimi chrbtami, okolo nás len príroda - zahalená v hmle, a predsa tak prijímajúca do svojej náruče. Dokonalé ticho, chladný voňavý vzduch, jesenné lístie, hudba vtákov - a ja uprostred toho všetkého, cítiaca sa ako doma.

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

Chodník akoby viedol priamo do neba.

07.Cesta_do_neba.JPG

08.JPG

Kúsok pred planinou Schneealpe sa začalo ukazovať aj slnko.

09.slniecko.JPG

Z planiny sme mali výhľad na Schneealpenhaus, ale vrchol Windbergu ostal žiaľ v oblakoch.

10.Schneealpenhaus.JPG

11.Windberg_v_oblakoch.JPG

Z planiny sme zamierili najskôr na Windberg, až potom bolo v pláne usadiť sa v chate Schneealpen haus. Naša výprava sa počas výstupu rozdelila na viacej skupín a niektorí sa vybrali najskôr do chaty. Tak sme sa na vrchole všetci naraz nestretli, ale vrcholová foto nesmie chýbať (foto: Andrej Vida, TK JAMP).

12.Na_vrchole_v_hmle.JPG

Na vrchole Windbergu sa človek cítil ako v inom svete - okolo nás bola nepreniknuteľná biela stena.

13.JPG

Z Windbergu sme zostúpili do chaty Schneealpenhaus.

14.JPG

Po krátkom oddychu sme sa vybrali hľadať cestu naspäť. Chvíľami neistí, či ideme dobre, sme sa nakoniec úspešne vrátili do Altenbergu. Niektorí s taškami plnými hríbov. Tieto krásne červené sme si ale len odfotili :)

15.JPG

Som rada, že som mala možnosť ísť s turistickým klubom JAMP. Možno sme nemali krásny výhľad, ale aj hmla má svoje čaro - príroda sa vtedy ukáže iným spôsobom. Siluety stromov sa objavovali okolo nás ako duchovia, cesta akoby viedla hore do oblakov. Bola to jednoducho skvele strávená sobota v prírode.

Andrej, ďakujem za tento jedinečný zážitok:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?